DUROLANE - Advanced osteoarthritis treatment of join pain
Bioventus
Ana Sayfa | Hakkımızda | Sözlük | Bize Ulaşın | Select your country / language

DUROLANE Haberleri

Durolane ile ilgili haber ve yenilikleri ilk önce sizinle paylaşmak istiyoruz. Durolane ile ilgili bilgi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki kutuları doldurunuz.

DUROLANE Hakkında

DUROLANE nedir?

DUROLANE, diz yada kalça osteoartrit ağrısında kullanılan tek enjeksiyonluk bir tedavidir. DUROLANE, doğal, güvenli ve kanıtlanmış stabilize hiyalüronik asit NASHA™ (Stabilize Hiyalüronik Asit) teknolojisi ile üretilir. Hiyalüronil asit (HA) normal eklemde kayganlaştırma ve darbe emilimi sağlayan, vücutta doğal olarak bulunan bir moleküldür.DUROLANE, yüksek konsantrasyonlu hiyalüronik asitten içeren şeffaf,esnek bir jeldir. DUROLANE, dizde ve kalçadaki osteoartrit semptomlarının tedavisi için özel olarak geliştirilmiştir. Osteoartrit ile tükenen eklem sıvısının şok-emilim ve kayganlaştırma özelliklerini yeniden kazanmasını sağlar. DUROLANE’in stabilize edilmiş hiyalüronik asidine NASHA denilmektedir.

DUROLANE tedavisi ne kadar güvenli bir tedavidir?

DUROLANE, patentli NASHA prosesi kullanılarak üretilmektedir. DUROLANE, saflığın bozulma riskini neredeyse sıfırlayarak, hayvansal kaynaklı herhangi bir madde kullanılmadan üretilen son derece saf bir üründür. DUROLANE, vücut tarafından vücutta kendiliğinde bulunan hiyalüronik asit ile aynı muameleyi görür,herhangi bir immünolojik ya da anafilaktik reaksiyon görülmemiştir. NASHA, farklı medikal amaçlar için 4.500.000’un üzerinde tedavide güvenli bir şekilde kullanılmıştır. Diğer hiyalüronik asit preparatları her tedavi döngüsü için 3-5 enjeksiyon gerektirirken, DUROLANE’de tek enjeksiyon nasıl yeterli oluyor? Patentli NASHA hiyalüronik asit stabilizasyon prosesi, DUROLANE’in bozulmaya karşı dayanıklı olmasını ve diğer hiyalüronik asit preparatlarından daha uzun süreli etkiye sahip olmasını sağlar. Ayrıca DUROLANE yüksek seviyelerde konsantre HA içerir. Bu durum, DUROLANE’in yarı ömrünü uzatır, diğer hiyalüronik asit ürünlerindeki HA ise enjeksiyonu takiben bir kaç gün içerisinde kaybolur.Diğer ürünlerde birden çok enjeksiyon gerekirken DUROLANE ile tek enjeksiyonun yeterli olmasının temel nedeni budur.

DUROLANE nasıl etki eder?

DUROLANE doğal HA ile aynı etkilere sahip yüksek konsantrasyonlu Hiyalüronik asit içerir. Osteoartrit nedeniyle vücutta azalan HA seviyesini arttırır. HA, visko-elastik özellikleri sayesinde ağrıyı azaltır. Eklem içerisinde şok emilim ve darbe koruyucu görevlerini görür. Ayrıca HA eklem içerisindeki normal sıvı dengesinin oluşmasına ve eklemin normal fonksiyonlarını yerine getirmesine yardımcı olur.

DUROLANE tedavisi için benim durumum uygun mu?

Kalçanızda ya da dizinizde osteoartrit ağrısı çekiyorsanız, ağrı basit ağrı kesicilerle ya da yaşam tarzınızda bir takım değişikliklerle kontrol edilebiliyorsa DUROLANE tedavisi için uygunsunuz demektir. DUROLANE tedavisinin sizin için uygun olup olmadığı konusunda öncelikle doktorunuza danışınız.

Her iki dizime de DUROLANE tedavisi uygulanabilir mi?

Evet. Her diz için ayrı ayrı tek enjeksiyon uygulanmalıdır.

DUROLANE tedavisi kalça osteoartritinde de uygulanabilir mi?

Evet. DUROLANE, diz ekleminde olduğu kadar kalça osteoartritinde de etkilidir.

Tedavi nasıl uygulanır?

Tüm prosedür, doktorun muayene odasında, yaklaşık 10-15 dakika içerisinde gerçekleşir. DUROLANE diz eklemine tek bir enjeksiyon ile uygulanır.

Uygulama sırasında ağrı oluşur mu?

Birçok doktor, DUROLANE enjeksiyonundan önce, bir ağrı oluşması ihtimaline karşı lokal deri anestezisi uygular.

DUROLANE tedavisini tekrarlayabilir miyim?

Evet. Ihtiyaç duyulduğunda tedavi tekrarlanabilir.

Diğer hiyalüronik asit preparatları her tedavi döngüsü için 3-5 enjeksiyon gerektirirken, DUROLANE’de tek enjeksiyon nasıl yeterli oluyor?

Q-MED’in patentli NASHA teknolojisi, DUROLANE içindeki hiyalüronik asidin diğer hiyalüronik asit preparatlarına göre daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar. Diğer ürünlerin birden çok enjeksiyon gerektirmelerinin ana sebebi, enjekte ettikleri hiyalüronik asidin, enjeksiyon sonrasında birkaç gün içinde kaybolmasıdır.

DUROLANE tedavisi nasıl etkilidir?

İntra-artiküler hiyalüronik asit, ilaç tedavisi ya da kortikosteroid enjeksiyonuyla karşılaştırıldığında daha uzun süreli kalıcılık ve ağrıda daha çok azalma sağlamaktadır.

Osteoartrit Hakkında >